Loading

Aktualności


Nowe wcielenie innowacyjnego projektu

Po raz kolejny mieliśmy szansę uczestniczyć w rebrandingu ciekawej marki budowanej wokół innowacyjnego produktu. Biotrem, bazując na autorskiej technologii produkuje ekologiczne naczynia z otrąb, które znalazły już konsumentów na całym świecie. Klient zwrócił się do nas z prośbą o stworzenie kompletnego systemu identyfikacji wizualnej oraz wdrożeniu go w postaci materiałów informacyjnych oraz rozbudowanej strony internetowej. Projekt logo, który przygotowaliśmy to przykład czystego, ponadczasowego znaku wpisującego się w estetykę „eko”. Na jego bazie przygotowana została kompletna księga CI.

W drugim etapie opracowaliśmy złożoną, responsywną stronę internetową. Celem było przedstawienie rynkowi atrakcyjnego portfolio produktów oraz zaprezentowanie przemyślanej koncepcji biznesowej, innowacyjnej technologii oraz rosnących zasobów produkcyjnych spółki Biotrem. Serwis został udostępniony internautom w połowie września.

Aktualności


Współpraca ze spółką Archicom

TAILORS Group rozpoczął współpracę z Archicom, największym wrocławskim deweloperem mieszkaniowym. Nasz zespół przeprowadzi kampanię promocyjną oferty publicznej i wesprze debiut na GPW. Obok działań PR i IR w ramach współpracy TAILORS Group przygotuje kompletny serwis internetowy IR.

Archicom jest obecny na rynku od blisko 30 lat, zrealizował już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Prospekt Archicom został już złożony do Komisji Nadzoru Finansowego.

Aktualności


RAPORT ROCZNY GRUPY TAURON

W czerwcu tego roku udostępniony został interaktywny raport on-line za rok 2014, który nasza agencja przygotowała dla Grupy TAURON. Jest to przykład złożonego, interdyscyplinarnego projektu, którego szybka realizacja była możliwa dzięki niekonwencjonalnemu składowi zespołu TAILORS Group.

Harmonogram był bardzo ambitny - przez dwa i pół miesiąca powstała treść, oprawa wizualna i innowacyjne rozwiązania informatyczne. Wyzwaniem było zaproponowanie nowoczesnej, multimedialnej formy w pełni odpowiadającej zaktualizowanej tożsamości wizualnej klienta. W projekcie stworzyliśmy animacje, zdjęcia oraz materiały wideo (włączając w to ujęcia lotnicze aktywów wykonane z dronów). Ostatnim ogniwem procesu tworzenia raportu była praca zespołu programistów, który przygotował wydajne, responsywne i łatwe w obsłudze mechanizmy prezentowania danych.

Osiągnięcie założonego efektu było możliwe jedynie dzięki płynnemu przepływowi informacji i pomysłów wewnątrz zespołu TAILORS Group. W projekcie wziął udział zespół odpowiedzialny za Relacje Inwestorskie i PR Korporacyjny, programiści oraz graficy. Stała codzienna współpraca tych zespołów pozwoliła na tak szybkie i efektywne zrealizowanie projektu. Na styku ich kompetencji zostały opracowane rozwiązania takie jak mechanizm prezentowania historycznych zmian w akcjonariacie spółki, interaktywny generator wykresów ilustrujących dane finansowe oraz system agregujący oraz prezentujący rekomendacje analityków z uwzględnieniem ich zmian w czasie.

W kolejnym roku, bazując na zdobytych doświadczeniach, planujemy realizację kolejnych raportów on-line dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Zapraszany do zapoznania się z raportem: www.raporty2014.tauron.pl

Aktualności


Animacja dla Grupy TAURON

Grupa TAURON powierzyła TAILORS Group przygotowanie animacji podsumowującej 5 lat obecności spółki na rynku kapitałowym. Byliśmy odpowiedzialni zarówno za warstwę merytoryczną, jak i wizualną. Dzięki pogłębionej znajomości działalności klienta udało nam się w kilku minutach filmu przedstawić wszystkie wydarzenia kształtujące jego wizerunek wśród inwestorów. Aby to osiągnąć połączyliśmy ujęcia filmowe z animowanymi infografikami oraz głosem lektora.

Aktualności


Prairie Mining Limited

Nowym wyzwaniem naszego zespołu jest współpraca z australijską spółką z sektora węgla kamiennego, Prairie Mining Limited. Planuje ona budowę nowej kopalni w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Odpowiadamy za działania PR i IR Grupy w Polsce. Pierwszym krokiem w realizacji planów Prairie, był debiut na GPW w Warszawie - jednym z trzech rynków notowań obok Sydney i Londynu. Wspieramy spółkę w bieżącej komunikacji z interesariuszami, a także stworzyliśmy polską witrynę internetową pdz.com.pl

Aktualności


Raport Społeczny Grupy TAURON

Równolegle z pracą nad raportem rocznym dla Grupy Tauron zespół TAILORS Group projektował serwis prezentujący zaangażowanie naszego klienta w realizację idei zrównoważonego rozwoju. Po raz kolejny postawiliśmy sobie ambitne cele. Bazując na zaudytowanej treści zgodnej z międzynarodowymi standardami raportowania, stworzyliśmy zaawansowaną, responsywną aplikację internetową. Zależało nam na przedstawieniu wszystkich kluczowych zagadnień za pomocą nowoczesnych i multimedialnych środków. Należą do nich zaawansowane infografiki, animacje (między innymi filmowe podsumowanie społecznego zaangażowania Grupy w 2014 roku) oraz bogato ilustrowane case’y.

Zapraszany do zapoznania się z raportem: raporty2014.tauron.pl

Aktualności


TAILORS Group dla marki ABSOLUT

Ikona” z portfolio Wyborowa Pernod Ricard znalazła się pod naszą opieką. Bazując na globalnym formacie graficznym, opracowaliśmy nową odsłonę polskiej strony internetowej wódki ABSOLUT. Do naszych zadań należało stworzenie koncepcji architektury, programowanie oraz opracowanie treści serwisu.

Nowa, responsywna i nowoczesna witryna wyposażona została w moduł dedykowany największej polskiej imprezie powiązanej z marką ABSOLUT – konkursowi barmańskiemu SHAKE IT UP. W zeszłym roku obsługiwaliśmy czwartą edycję imprezy pod kątem technicznym. W tym roku powierzono nam zdecydowanie szerszy zakres zadań, między innymi prowadzenie komunikacji z odbiorcami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Realizując projekt korzystamy z doświadczenia, które zdobyliśmy przy podobnym projekcie – konkursie Ballantine’s Bartenders Challange.

Aktualności


Patryk Wasilewski wzmacnia zespół TAILORS Group

Do zespołu TAILORS Group dołącza Patryka Wasilewski. To były dziennikarz z blisko 15-letnim doświadczeniem pracujący m.in. dla PAP i Reuters. Przez ostatnie 4 lata był korespondentem the Wall Street Journal w Polsce, odpowiedzialnym za gospodarkę. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także studiów podyplomowych w zakresie makroekonomii na SGH. Chartered Financial Analyst (CFA) od 2014 r. W TAILORS Group odpowiedzialny za wsparcie zespołu w zakresie analiz, tworzenia strategii komunikacji dla klientów, a także kontakty z mediami.

Aktualności


Ballantines Bartenders Challenge

W okresie między majem a sierpniem 2015 r. byliśmy zaangażowani w promocję konkursu barmańskiego Ballantine’s Bartenders Challenge. W ramach najnowszej edycji powierzono nam dwa kluczowe zadnia – przygotowanie strony konkursowej oraz wsparcie rekrutacji imprezy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ze względu na bardzo specyficzną grupę odbiorców, był to jeden z najciekawszych projektów facebook’owych w naszym portfolio. Z informacją o prowadzonej rekrutacji musieliśmy trafić do precyzyjnie profilowanej grupy profesjonalnych barmanów.

Fanpage został uruchomiony 24 maja, ostatni post dotyczący konkursu ukazał się 31 lipca. W tym czasie udostępniliśmy łącznie 67 postów (45 postów ze zdjęciami, 17 klipów wideo, 3 linki raz 2 statusy tekstowe). Zaangażowało się w nie 21 599 unikalnych użytkowników (kliknięcia, polubienia, komentarze, udostępnienia). Najbardziej popularny post zobaczyło ponad 24 tys. osób. 247 tys. unikalnych użytkowników zobaczyło posty z fanpage‘a na swojej osi czasu, lub w pasku aktualności. Opublikowany materiał filmowy wyświetlony został ponad 18 333 razy.

Aktualności


Enter Air

Rozpoczęliśmy współpracę z Enter Air - największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia do ponad 30 krajów. W 2014 r. na pokładach Enter Air podróżowało 1,5 mln pasażerów, z czego 1,2 mln osób na połączeniach z i do Polski.

W ramach współpracy koordynujemy komunikację przy ofercie publicznej i planowanym debiucie na GPW. Nasz zespół odpowiadał również za przygotowanie nowego serwisu Relacji Inwestorskich spółki. Przygotowaliśmy treść, projekt graficzny oraz byliśmy odpowiedzialni za programowanie strony w wersji desktop oraz mobilnej.

Klienci


Kontakt


Przenieś do góry strony