04-01-2023

TAILORS Group i ParsePort nawiązują współpracę na polskim rynku

TAILORS Group oraz ParsePort  – jeden z czołowych europejskich dostawców rozwiązań umożliwiających tworzenie raportów XBRL/ESEF – rozpoczęły współpracę. Partnerstwo umożliwi oferowanie polskim przedsiębiorstwom pakietu usług pokrywającego kompletny łańcuch procesu raportowania – zarówno finansowego, jaki i niefinansowego.

TAILORS Group od lat identyfikowany jest jako jeden z liderów rynku doradztwa w zakresie raportowania spółek (zarówno finansowego, jak i ESG) i relacji inwestorskich dysponujący znaczącym zapleczem technologicznym i kreatywnym.

Narzędzia ParsePort umożliwią krajowym spółkom konwersję efektownych wizualnie i zgodnych ze wszystkimi wymogami technicznymi i regulacyjnymi raportów do formatu XBRL przy wsparciu silnego, zlokalizowanego w Polsce zespołu ekspertów.

Nasz pomysł polegał na zlokalizowaniu partnera, którego technologia w pełni wykorzysta potencjał merytoryczny i kreatywny zespołu TAILORS Group. Wielu klientów sugerowało nam, że wejście w raportowanie XBRL oznaczało dla nich obniżenie ambicji w zakresie jakości graficznej i czytelności raportów. Z ParsePort jesteśmy w stanie szybko i sprawnie tworzyć raporty o dużej wartości marketingowej i edukacyjnej zapewnianej przez Polski zespół rozumiejący zmieniające się regulacje oraz uwarunkowania krajowego rynku kapitałowego. Wybiegamy o kilka kroków do przodu – jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i poszerzenia zakresu tagowania – komentuje Łukasz Chojecki, Partner w TAILORS Group.

Łukasz Chojecki, Partner w TAILORS Group

W pierwszym kwartale 2023 r. planowane są pierwsze prezentacje i spotkania ze spółkami połączone z prezentacją modelu współpracy.