CASE STUDIES \

ML System – IPO, 2018 r.

ML System to producent rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem (BIPV), będący liderem rynku w Polsce, klasyfikowany w pierwszej piątce tego typu firm na świecie.

Rolą TAILORS Group było opracowanie i wdrożenie kompleksowej polityki komunikacji związanej z publiczną ofertą akcji, w tym wsparcie Spółki w kontaktach z mediami i inwestorami, a także realizacja kampanii reklamowej. W ramach projektu zbudowaliśmy od podstaw Klientowi stronę relacji inwestorskich.

Główne wyzwania projektu:

  • Brak podmiotów porównywalnych, notowanych na GPW, co stwarzało ryzyko nieuzasadnionego zestawiania spółki z firmami z branży fotowoltaicznej, niekorzystnie postrzeganych przez inwestorów.
  • Bardzo wymagające warunki rynkowe. Mowa przede wszystkim o czynnikach makroekonomicznych – napięta sytuacja we Włoszech i Turcji oraz wewnętrznych – „zawirowania” wokół GetBack wpływające na spadek zaufania inwestorów do rodzimego rynku kapitałowego.

Dodatkowym utrudnieniem była ograniczona aktywność OFE, spowodowana zmianą struktury systemu emerytalnego oraz słaba koniunktura na rynku pierwotnym akcji.

Efekty współpracy:

Pozytywna ocena spółki i oferty publicznej przez inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych zaowocowała uplasowaniem wszystkich akcji nowej emisji o wartości 34,6 mln zł. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rozwój nowych produktów i ekspansję zagraniczną.

Kontynuacja współpracy:

Po zakończonej sukcesem ofercie publicznej i debiucie ML System na GPW, TAILORS Group nadal aktywnie wspiera spółkę w kontaktach z inwestorami, analitykami i dziennikarzami.

Współpracę z TAILORS Group rozpoczęliśmy w kwietniu 2018 r. w związku z pierwszą ofertą publiczną (IPO) ML System. Prowadzona w sposób profesjonalny i efektywny komunikacja stanowiła dla nas istotne wsparcie podczas procesu IPO. Odpowiednio dobrane przez agencję narzędzia pozwoliły przedstawić solidne equity story, które zostało pozytywnie ocenione przez inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. W ramach projektu uzyskaliśmy także, zbudowaną od podstaw, stronę relacji inwestorskich.Pracownicy TAILORS Group wszystkie zadanie realizowali profesjonalnie, zgodnie z ustalonym reżimem czasowym i z zachowaniem należytej staranności. Współpracę z agencją oceniamy bardzo pozytywnie, dlatego zdecydowaliśmy się na jej kontynuację po debiucie na GPW.

Dawid Cycoń – prezes ML System