10-09-2019

TAILORS Group Newsletter | LIPIEC – SIERPIEŃ 2019

Wakacje już z nami! To nie był jednak leniwy czas w TAILORS Group. Sporo się działo co podsumowujemy w tym krótkim wpisie.

Na okładce sierpniowego wydania Forbes znaleźli się założyciele Enter Air. W obszernym wywiadzie opowiedzieli jak stworzyli i konsekwentnie rozwijają największą prywatną linię lotniczą w Polsce. Duży artykuł na temat sukcesu Enter Air pojawił się też w największym i najbardziej prestiżowym międzynarodowym magazynie poświęconym branży lotniczej – Airliner World. Przedstawiciele TAILORS Group odpowiadali za organizację obu wywiadów.

Jedynie 5% pasażerów zadeklarowało Radom jako preferowane lotnisko wylotu na wakacje. Ankiety rozdano na 228 lotach Enter Air startujących z Warszawy. Łącznie przewoźnik otrzymał 9 129 wypełnionych ankiet, na podstawie których przeanalizował preferencje swoich pasażerów. Rolą TAILORS Group było kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania i koordynacji przeprowadzenia ankiety oraz analiza zebranych wyników. Informacje o wynikach ankiety opublikowały m.in. Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza oraz agencja ISB News, a liczne komentarze pojawiły się także na Twitterze.

50 publikacji w mediach zagranicznych oraz 30 w polskich serwisach informacyjnych. Tematem współpracy Zortrax z firmą Falectra przygotowującą prototyp elektrycznego motoru udało nam się zainteresować redakcje takich portali jak 3dprintingindustry.com, all3dp.com, moto.rp.pl, auto.dziennik.pl czy tygodnik Polityka. Materiał prasowy opisujący projekt oraz proces prototypowania na urządzeniu olsztyńskiego producenta drukarek 3D został wzbogacony o atrakcyjne materiały wizualne. Po raz kolejny okazało się, że wysiłek włożony w przygotowanie ciekawej treści komunikatu i starannie zbudowaną bazą mediów przynosi efekty.

Dla Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy skupiają się na kompleksowych pracach nad wizerunkiem. Dzięki kompetencjom z obszaru digital i PR, w ramach jednej agencji jesteśmy w stanie świadczyć zróżnicowane usługi. Finalizujemy prace nad nową stroną internetową – zespół TAILORS GROUP odpowiedzialny był za koncepcję, przygotowanie graficzne projektu oraz warstwy tekstowej. W tym momencie, nasz klient zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji – odważnie eksponuje pracowników, co jest spójne z wypracowaną strategią komunikacyjną. Sukcesy w jej realizacji mają odzwierciedlenie w publikacjach medialnych. Tylko w lipcu ukazało się 17 komentarzy ekspertów kancelarii w tematach związanych z podatkami, energetyką czy środkami unijnymi. Współpracowaliśmy z takimi mediami jak: Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Polskie Radio Program I, Cire.pl czy Dlahandlu.pl.

Podsumowanie kolejnego rekordowego roku zespołu digitalowego TAILORS Group i CSR naszej spółki Go Responsible. W tworzeniu raportów online wspieraliśmy PGE, PGNiG, JSW, TAURON, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W tworzeniu raportów w postaci publikacji pomagaliśmy, między innymi Kompanii Piwowarskiej, Lafarge, Orbis, Pekabex , Polenergii oraz MPWiK Warszawa. Cieszymy się, że przekonaliśmy kolejnych klientów do włączenia się w nurt, jakim jest przygotowywanie raportów zintegrowanych.