04-01-2021

TAILORS Group Newsletter | IV kw. 2020 r.

Sukces re-IPO Mo-BRUK

Wspierana przez nas komunikacyjnie oferta publiczna Mo-BRUK zakończyła się sukcesem i uplasowaniem wszystkich oferowanych akcji. Akcjonariusze sprzedający akcje pozyskali 281 mln zł, a spółka zyskała szerokie grono nowych inwestorów. Rolą TAILORS Group było opracowanie i zaimplementowanie kompleksowej polityki komunikacji spółki i oferty publicznej. Ważnym elementem działań było podkreślanie specyfiki działania spółki wpisującej się w ideę inwestowania ESG.

Kosmiczna technologia wytworzona w Polsce 

W minionym kwartale wsparliśmy naszego klienta, firmę Zortrax, w komunikacji kolejnego, międzynarodowego sukcesu. Zortrax przy wsparciu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) opracował technologię umożliwiającą wytwarzanie niezwykle wytrzymałych, kompozytowych komponentów z dwóch mieszanek polimeru PEEK na przemysłowej drukarce 3D Zortrax Endureal. Po niemal roku prac badawczo-rozwojowych, udało się wydrukować pierwsze modele złożone ze standardowego materiału PEEK oraz ze stworzonej przez ESA eksperymentalnej mieszanki PEEK przewodzącej prąd elektryczny. Dzięki temu urządzenie Zortrax będzie mogło być wykorzystywane do drukowania obwodów elektrycznych i szeroko wykorzystywane w przemyśle kosmicznym. 

Kolejne wyróżnienia dla raportów stworzonych przez TAILORS Group

W konkursie The Best Annual Report nasi Klienci ponownie zdobyli najcenniejsze wyróżnienia i nagrody. Jako najlepszy raport online została wskazana realizacja dla Grupy Kapitałowej PGE. Otrzymała ona również nagrodę główną w kategorii przedsiębiorstwa. Druga nagroda główna w kategorii banki trafiła do BNP Paribas Bank Polska. Jako najlepszy raport zintegrowany została wskazana realizacja dla PKN ORLEN. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Grupa TAURON. Statuetki The Best of The Best trafiły do spółek: Grupa TAURON, PKO Bank Polski, ING Poland oraz mBank S.A.

Nagrodzone raporty społeczne

Klienci TAILORS Group i Go Responsible zdominowali konkurs Raporty Społeczne organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Po raz kolejny został wskazany jako najlepszy serwis online Santander Bank Polska. W ramach imprezy została przyznana specjalna nagroda Giełdy Papierów Wartościowych. Otrzymała ją spółka BNP Paribas Bank Polska. Wyróżnienie za jakość raportu zintegrowanego trafiło do rąk przedstawicieli Grupa TAURON.

Edukacja w zakresie ESG

Polskie spółki wciąż szukają informacji, co i jak komunikować w obszarze ESG. W listopadzie mieliśmy przyjemność poprowadzić obszerny webinar na ten temat. Opowiedzieliśmy o tym, jak wpłynąć na pozycję w ratingach poprzez uwzględnianie określonych danych w raportach i na stronach korporacyjnych. Omówiliśmy również proces tworzenia serwisu ESG z prawdziwego zdarzenia. W ostatnim kwartale roku rozpoczęły się również szkolenia w ramach Akademii ESG. Jest to cykl spotkań skierowany do profesjonalistów odpowiedzialnych za komunikację kwestii środowiskowych, społecznych oraz powiązanych ze sferą zarządzania.

Finał Kopalni Wiedzy JSW

7 grudnia poznaliśmy zwycięzców Ligi Kopalni Wiedzy JSW. Był to finał inicjatywy CSR, którą w 2020 rok realizujemy z liderem rynku węgla koksującego. W ramach zorganizowanego konkursu poprosiliśmy szkoły o przygotowanie filmów edukacyjnych na podstawie publikacji opublikowanych na portalu nowakopalniawiedzy.pl. W drugim etapie reprezentanci szkół wzięli udział w emocjonującym, pełnym zabawy i pozytywnych emocji quizie, który odbywał się online. Kopalnia Wiedzy to wyjątkowy projekt, który w trudnych warunkach pandemii umożliwia realizację misji JSW za pośrednictwem kanałów internetowych.

Profil LinkedIn Grupy Polenergia

Od 4 miesięcy prowadzimy profil LinkedIn Grupy Polenergia, który jest jednym z ważnych komunikacyjnych punktów styku między spółką a otoczeniem. Prowadzony w dwóch językach profil, dzięki regularnie publikowanym, ciekawym postom prezentującym informacje dotyczące Grupy Polenergia zyskuje na popularności. W ciągu ostatniego kwartału podwoiła się liczba osób obserwujących profil. Jeden z przygotowanych przez nas w październiku postów wygenerował zasięg organiczny na poziomie ponad 20 500 wyświetleń i pozwolił dotrzeć z informacją na temat prowadzonych przez spółkę działań na rzecz bioróżnorodności do kluczowych grup interesariuszy. Działamy dalej!

Nowa strona przedstawiająca nasze portfolio raportowe

W grudniu uruchomiliśmy nową stronę www prezentującą portfolio raportów zrealizowanych przez połączone zespoły TAILORS Group / Go Responsible. Stworzyliśmy dziesiątki nagradzanych raportów zintegrowanych, ESG, CSR i finansowych. Wspieramy Klientów zarówno w zbieraniu danych i przygotowaniu treści, jak i wdrożeniu raportów w postaci stron www oraz publikacji.