05-10-2020

TAILORS Group Newsletter | III kw. 2020 r.

Wsparcie oferty akcji ML System

W lipcu ML System, nasz wieloletni klient, jeden z liderów rynku BIPV przeprowadził emisję akcji serii E. Spółka na rozwój produktów „nowej ery kwantowej” pozyskała 58,4 mln zł, a książka popytu na walory firmy została zamknięta w ciągu jednego dnia. Rolą TAILORS Group było wsparcie działań PR i IR. Elementem działań komunikacyjnych była organizacja czatu dla inwestorów indywidualnych we współpracy ze Strefą Inwestorów, w którym udział wzięła rekordowa w historii portalu liczba 1470 osób.

Roadshow dla inwestorów

Wspieraliśmy Geotrans, spółkę zajmującą się zagospodarowaniem odpadów poprocesowych, w organizacji road-show dla zarządzających. Elementem działań była ponadto komunikacja do mediów finansowych i branżowych.

Połączone kompetencje i nowi klienci

Grono klientów TAILORS Group się powiększa. W ramach współpracy z Grupą Polenergia zajmiemy się komunikacją tematów związanych z CSR oraz inwestycjami lokalnymi w serwisie LinkedIn oraz mediach. Stworzymy również na potrzeby Grupy serwis ESG, w którym będą najważniejsze informacje związane z prowadzonymi przez Polenergię działaniami z obszaru zrównoważonego rozwoju. W projekt zaangażowane są działy Digital i PR oraz GoResponsible.

Innowacje technologiczne w administracji

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy udało nam się wspólnie ze spółkami GIAP oraz Sputnik Software zidentyfikować kilka ważnych obszarów komunikacyjnych. Zmieniające się regulacje oraz inwestycje w nowe technologie, które umacniają ofertę naszych klientów dla sektora publicznego, to ciekawe tematy dla mediów biznesowych i branżowych. Odpowiedni dobór zagadnień oraz grupy odbiorców zaowocował 25 publikacjami w mediach branżowych i biznesowych oraz 3 komentarzami eksperckimi w takich mediach jak Parkiet, Rzeczpospolita czy IT w Administracji.

TAILORS Group i Go Responsible wspierają największe polskie spółki w raportowaniu

Znacząco powiększyliśmy grono spółek, które korzystają z naszej wiedzy i doświadczenia podczas tworzenia raportów rocznych – finansowych, ESG oraz zintegrowanych. Obok realizacji dla przedsiębiorstw, o których pisaliśmy w poprzednim newsletterze (link), w naszym portfolio pojawił się Raport Zintegrowany PKN ORLEN. W zakresie raportowania online kontynuowaliśmy również współpracę z mBankiem, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Santander Bank Polska. Spółka T-Mobile Polska  przygotowała z naszym wsparciem swój pierwszy Raport Społeczny online. Wzbogaciliśmy również nasze portfolio raportów tradycyjnych. Współpracowaliśmy w tym zakresie ze spółkami takimi jak GAZ-SYSTEM, Totalizator Sportowy oraz Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Symulator lotniczy Enter Air

Enter Air, nasz wieloletni klient i największa polska prywatna linia lotnicza, uruchomił najnowocześniejszy symulator lotniczy w Polsce. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. przedstawiciele ULC, Avenger Flight Global – amerykańskiego partnera Enter Air i media. Nasza agencja promowała to wydarzenie w mediach biznesowych. Mieliśmy również okazję przetestowania symulatora razem z obecnymi na spotkaniu dziennikarzami.

Kolejne perception study dla spółek giełdowych

Bieżąca wiedza o tym jak spółka jest postrzegana przez przedstawicieli rynku to niezwykle istotny element prowadzenia przemyślanej komunikacji. W trzecim kwartale 2020 r. zrealizowaliśmy dwa kolejne projekty, tym razem dla spółek z mWIG40. Dla jednej z nich przeprowadziliśmy klasyczne Perception Study mające na celu pogłębioną analizę prowadzonej przez spółkę komunikacji, dla drugiej audyt bieżącej komunikacji. Anonimowe rozmowy z kilkudziesięcioma analitykami i inwestorami oraz dziennikarzami przyniosły wiele ciekawych spostrzeżeń i pozwoliły nam na przygotowanie wyczerpujących raportów i dedykowanych rekomendacji.