28-02-2019

DataWalk debiutuje na GPW

28 lutego na głównym parkiecie GPW zadebiutowała spółka DataWalk, podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa.

Platforma DataWalk pozwala łączyć miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością, wyłudzeniami i przy identyfikacji nadużyć.

W ramach przeprowadzonej oferty publicznej spółka pozyskała ponad 10 mln zł, które pozwolą na dalszą komercjalizację platformy DataWalk i rozwój działalności w USA.

Rolą TAILORS Group było opracowanie i wdrożenie polityki komunikacji związanej z ofertą publiczną i przeniesieniem notowań z NewConnect na GPW. Wyzwaniem projektu była trudna sytuacja na rynku kapitałowym w Polsce i związane z tym ostrożne podejście inwestorów do ofert publicznych. Ponadto na GPW nie ma spółek dających ekspozycję na segment gotowego oprogramowania klasy Enterprise IT, z którymi można porównywać DataWalk, a sama spółka koncentruje się aktualnie na maksymalizacji wzrostu i rozwoju, a nie na krótkoterminowych celach finansowych. Z tego powodu przychody i rentowność spółki można zakładać jedynie w długoterminowej perspektywie, co stanowi dla wielu inwestorów dużą barierę inwestycyjną, a z punktu widzenia prowadzonej komunikacji było kolejnym dużym wyzwaniem.